Věřím, že každý z nás má potenciál změnit svůj život k lepšímu.

Mgr. Petra Wurmová

Aloha Petra úvodní obrázek

Kdo jsem

Mgr. Petra Wurmová

Aloha! Těší mě váš zájem a jsem ráda, že se o mně chcete dozvědět něco víc. Kdybych měla svou profesi popsat jednou větou, řekla bych, že jsem Průvodkyně na cestě ke zdraví a spokojenosti. Poskytuji individuální konzultace zaměřené na vyvážený životní styl, osobní rozvoj a emoční stabilitu. Pro ty, kteří se rozhodnout vydat se se mnou na tuto Cestu, pořádám pro usnadnění tematické semináře a kurzy vaření.

Nečekejte na další pondělí. Nejlepší čas na změnu je právě teď.

Mgr. Petra Wurmová

Jak pracuji

01

Nacházíme váš vlastní směr a cestu

Na samém začátku vám pomohu zastavit se a uvědomit si, v jakém bodě vaší životní cesty se nacházíte. Zamyslíme se nad tím, jestli to, co děláte dnes, vás dovede tam, kde chcete být zítra. Nastavím vám zrcadlo a probudím vás k vědomému přístupu k jídlu, svému tělu a sobě samému. S mou pomocí si ujasníte hodnoty, stanovíte konkrétní cíle a proměníte je ve skutečnost.

02

Učím vás vnímat sebe a své tělo

Nejsem zastánce krátkodobých diet, protože sama vím, že nikoho k cíli nedovedou. Místo toho vás naučím ještě lépe a intenzivněji naslouchat svému tělu a respektovat jeho potřeby. Vaše tělo k vám promlouvá pomocí signálů, jakými může být například nemoc, únava, vyčerpání, nebo nadváha. Je pouze na vás, jestli se rozhodnete těmto signálům naslouchat nebo je budete ignorovat.

03

Změnu řešíme komplexně a na více úrovních

Věřím, že tělo, mysl a emoce jsou spolu velmi úzce propojené a proto využívám širší spektrum metod, které vzájemně kombinuji. Psychika a emoční stav hrají ve vašem zdraví zásadní roli. Ať už je vaše téma zvládání stresu, emoční přejídání, strach z nezdravého jídla nebo třeba sebeláska, snažím se pro každého najít komplexní řešení na míru jeho potřebám.

04

Pomáhám vám nastavit mysl na lepší život

Často je zapotřebí změna některých vzorců chování, abyste nebyli sami sobě nepřítelem. Čím více zakořeněný je váš zlozvyk, tím větší pozornost mu věnujeme. Postupně vás učím zbavit se strachu, najít vnitřní sílu, motivaci a ztracenou sebedůvěru. Být k sobě laskavý a začít stavět sebe a své zdraví bez výčitek na první místo.

05

Vnímám vaše pocity a jsem tu pro vás

Sama jsem to na vlastní kůži zažila, a proto vím, jak je důležitá správná podpora. Jsem tu pro vás, když se budete potřebovat o někoho opřít, budu pro vás parťačkou i průvodkyní na vaší cestě ke změně. S mou pomocí poznáte, že sebeláska je klíčem ke všem důležitým změnám. Posílím ve vás víru, že svůj život máte pevně ve svých rukou a stáváte se pány svého osudu.

Vím, jaké to je hledat cestu ven z bludného kruhu

Našla jsem ji a díky tomu se stal můj příběh důvodem, proč vidím ve své práci smysl.

Úvodní konzultace zdarma
Aloha Petra úvodní obrázek

Můj příběh

Už od dětství jsem trávila víc času v ordinacích než ve škole. Trápila mě slabá imunita, antibiotika jsem zobala jako bonbóny a kvůli častým nemocem jsem nemohla provozovat žádný sport. Dobrůtky a hojnost na talíři mě dovedly ke značné obezitě. A jak to tak bývá, častokrát jsem se setkávala s posměchem ze strany spolužáků. Od svého dospívání jsem proto začala se svým tělem bojovat. Není dieta, kterou bych nevyzkoušela: zázračné „hubnoucí“ pilulky, koktejly, tukožroutská polévka, dělená strava a řada dalších. Jakmile jsem se dočetla o nové dietě, musela jsem ji zkusit v naději, že to bude konečně to pravé. Je vám asi jasné, jak to vždycky dopadlo… Možná to také znáte? Nic nefungovalo a každá dieta mi přinesla jen další trápení, protože ztracená kila byla hned zpátky a spolu s nimi i něco navíc. Netušila jsem, co vlastně smím jíst. Zoufalství mě dovedlo až do stavu, kdy jsem se jídla začala bát. Tenhle hazard s vlastním zdravím musel skončit!

 

Přestala jsem se svým tělem bojovat a začala mu naslouchat. Srovnala jsem si postupně životní hodnoty a našla rovnováhu.

Uvědomila jsem si, že zdraví je skutečně to nejdůležitější, co ve svém životě mám. K tomuhle zjištění ale zpravidla docházíme až ve chvíli, kdy se nám zdraví nedostává. V naší rodině jsme museli mnohokrát čelit nemocem jako je rakovina nebo cukrovka a to mě stále více utvrzovalo v tom, že slova jako zdravý životní styl nejsou jen prázdná fráze. Potvrdilo se to i v době, v níž jsem sama bojovala s následky prodělané boreliózy. Zdraví a imunita je hlavně o naší životosprávě.

Chtěla jsem skutečně porozumět tomu, jak funguje naše tělo a zvláště metabolismus. Rozhodla jsem se, že nadobro přestanu se svým tělem experimentovat a vyměním svůj statut dietářky za statut odbornice. Už dávno jsem ze svých zkušeností věděla, že tělo a mysl nelze oddělit a že hubnutí začíná v hlavě. Naše hlava totiž může být skvělým parťákem, ale zároveň nás dokáže někdy potrápit.

Nadváha nikdy nevzniká jen tak bez příčiny. Za našimi zdravotními problémy a kily často nestojí jen nevhodné stravovací návyky, ale celá řada osobních problémů a životních nesnází. Když duše trpí, nemůžeme být šťastní ani zdraví.

Od té doby se má profese ubírala jasným směrem a stala se nejen mým koníčkem, ale doslova i životem. Začala jsem se věnovat studiu výživy, psychologie a doplnila ji o koučink a poznatky z přírodní medicíny. A protože jsem vášnivá gurmánka a rozhodně svůj talíř neošidím, začala jsem vymýšlet, jak skloubit zdravé vaření a přitom se nepřipravit o požitek z jídla. Vymýšlení receptů a zkoušení stále nových potravin se stalo mojí velkou zálibou. Budu ráda, pokud se necháte inspirovat recepty nebo navštívíte některý z mých kurzů vaření. Jako lektorka s vámi budu sdílet nové znalosti a poznatky. Pořádám kurzy zaměřené na výživu, emoční stabilitu a osobní rozvoj. Aktivně se jako dobrovolník zapojuji do projektů, které pomáhají potřebným skupinám tím, že zpřístupňují koučink a pomoc v krizi široké veřejnosti. Pro firmy a jejich zaměstnance pořádám přednášky, semináře a teambuildingy, ve kterých spojuji zábavu, poznání a rozvíjím týmového ducha. Největší část mé profese tvoří individuální konzultace, vedené osobně nebo online na dálku. Stále se vzdělávám a pokračuji ve studiu příbuzných oborů. Připravuji pro vás členskou sekci plnou praktických materiálů zdarma ke stažení. Najdete mě na sociálních sítích pod profilem alohapetra.cz.

Jak trávím volný čas

Vedle své profese jsem hlavně vášnivá cestovatelka, gurmánka a životní optimistka.

Ráda tvořím – v kuchyni za plotnou, perem na papír a na plátno se štětcem v ruce. Bloguji o zdravém životním stylu, píšu příběhy ze svých cest po světě a trávím čas se svou rodinou a přáteli. Ve sportu dávám přednost túrám v přírodě, běhu anebo posilovně. Odpočinu si cvičením jógy, četbou knih (zvlášť detektivek) a sledováním oblíbených seriálů a filmů z pohodlí domova. Spolu s mým životním parťákem Tomem jsme na čas opustili svá zaměstnání a věnovali se společnému cestovatelskému snu. V roce 2018 jsme podnikli cestu po našich vysněných destinacích, která trvala úžasných 7 měsíců. Od té doby se cestování stalo neoddělitelnou součástí mého života a bez poznávání nových míst a kultur si život nedokážu představit. Havajská filosofie a tamní ALOHA duch mě zaujal natolik, že jsem podle něj pojmenovala tento web. Ráda bych vám tuto životní filosofii předala a šířila ji tak dál do světa.

Co je Aloha

ŽIJTE HAVAJ KAŽDÝ DEN! Ráda bych vám představila ALOHA životní filosofii, která se stala mou inspirací.

Co značí Aloha

Slovo ALOHA pochází z havajštiny a má kromě pozdravu i mnoho dalších významů. Je to silné, životadárné slovo, které v doslovném překladu znamená DECH ŽIVOTA.

Havaj je synonymem pro vysněnou dovolenou a splňuje představu dokonalého ráje. Je to místo, kde se snoubí klid a pohoda se sílou přírody a čisté energie. Tato jedinečná atmosféra má základy v havajské kultuře a filosofii. Jejich cílem je dosažení životní harmonie a rovnováhy. Principy, na kterých toto myšlení stojí, můžeme přenést do našeho každodenního života.

Výhoda

Láska a respekt k sobě samému

Do svého života přijmeme vzájemnou lásku a respekt ke všem bytostem. Začneme tím, že se naučíme mít rádi sami sebe a poté tuto lásku můžeme šířit k ostatním.

Výhoda

Naše myšlenky tvoří svět kolem nás

Žijeme tady a teď a soustředíme se na přítomnost. Myšlenky, kterými se obklopujeme, zásadně ovlivňují naši realitu. Svět je takový, jakou si o něm vytváříme představu.

Výhoda

Vše, co si přejeme, je v naší moci

Pro splnění našich cílů neexistují žádná omezení. Největší moc cokoliv změnit máme právě teď, protože všechna síla pochází zevnitř nás samotných.

Líbí se vám má práce? Máte nějaký dotaz?

Co o mně říkají mí klienti?